Žiga in Tim državna prvaka v dvojicah

Žiga in Tim državna prvaka v dvojicah

V soboto 13.1. je v Mariboru potekalo državno prvenstvo v dvojicah za moške in v Ljubljani za ženske. Naša mlada fanta Timi in Žiga sta igrala na zmago in to jima je na koncu tudi uspelo. Domov sta z zbrano igro v finalu in polfinalu odnesla zlati medalji. Po predtekmovanju sta bila na tretjem mestu, za ekipama Strike 5 in 6. V polfinalu sta kot tretje uvrščena igrala z drugo uvrščeno ekipo Strike 5 in Petra Verdnika in Nanija Črnčiča premagala kar za 52 kegljev (448:396). Odlično je v finalnih bojih igral Žiga, ki je v polfinalu podrl 279 kegljev in nato v finalu, ko je naša ekipa igrala z ekipo Strike 6, 266 kegljev. Timiju ni šlo najbolje (162 in 169 kegljev), a je vseeno k zlati medalji prispeval srčnost in željo po zmagi.

Čestitke obema.

IMG_3805

Dekletom tokrat ni šlo dobro. Nataša in Vika sta prvič po letu 2012 ostali brez medalje. Po predtekmovanju sta si z ekipo Olimpja 1 delili 4. mesto, ki je še vodilo v finalne boje, a sta se od tekmovanja zaradi slabše zadnje igre morali posloviti.

Naslednja tekma bo to soboto, ko se bodo fantje in dekleta pomerili na državnem prvenstvu v trojkah.

About admin