Trije Feniksovci z medaljami na Mediteranskem prvenstvu

Trije Feniksovci z medaljami na Mediteranskem prvenstvu

V soboto, 16.10.2021, se je v Parizu končalo meditereansko prvenstvo v bowlingu, kjer je sodelovalo 14 držav, med njimi seveda tudi Slovenija. V reprezentanci so nastopili kar trije Feniksovci, in sicer Žiga, Timi in Vika. Kot druga ženska v 4 članski ekipi pa je tekmovala še Alja Bergauer iz BK Strike Maribor.

Naša ekipa se je odrezala izvrstno, saj so domov prinesli 3 medalje, 2 srebrni in eno bronasto.

V najbolj prestižnem delu tekmovanja, ekipni kategoriji, smo osvojili srebro, kar je seveda odličen rezultat in ponovitev uspeha iz zadnjega tekmovanja v letu 2019 na Malti. A tokrat so bili naši tekmovalci in tekmovalke res lahko upravičeno razočarani, saj so zlato medaljo zgrešili za en sam kegelj. Boljša je bila ekipa Francije, na tretje mesto je je uvrstila Italija.

Alja Bergauer je res odigrala odlično in se kot osma po all event kategoriji uvrstila v masters zaključni turnir in osvojila srebro, premočna je bila le Grkinja.

Žiga Zalar pa je vrhunsko formo imel skozi celotno prvenstvo in v all event osvojil bronasto medaljo.

Bravo fanta in dekleti.

About admin