Timi državni mladinski prvak, Eva srebrna

V soboto, 26.1.2019 je v Kranju potekalo državno prvenstvo za mladince. Naš klub so zastopali 2 mladinca, Timi in Žiga, in mladinka Eva. Timi se je spet odlično odrezal, saj je ponovno postal državni mladinski prvak v kategoriji starejših mladincev in je tako ubranil lanskoletni naslov.

Timi je odlično odigral že prvih 6 kvalifikacijskih iger, kjer je dosegel povprečje 227,67 podrtih kegljev (skupno je podrl 1366 kegljev – 233, 214, 209, 217, 237, 256). V polfinalu je nato Timi premegal Kevina Tramteta iz Galaksije (237:161), v finalu pa Nina Stenka iz Epica (233:215). Žiga Zalar je v kategoriji do 22 let dosegel 6. mesto.

Odlična je bila tudi Eva, ki je osvojila srebrno medaljo. Po 6ih kvalifikacijskih igrah je bila druga, pred njo je bila le Alja Bergauer iz BK Strike. Eva je v polfinalu nato premagala Tajo Ruparčič iz Kranja (206:164), v finalu pa žal izgubila proti odlični Alji (179:240).