Tim na evropskem mladinskem prvenstvu osvojil srebrno medaljo

Tim Cerkvenik Muzafirovič je na svojem zadnjem mladinskem evropskem prvenstvu, ki poteka v Alborgu na Danskem, v posamični konkurenci osvojil srebrno medaljo. Po 6 igrah je bil s povprečjem 240,2 podrta keglja na drugem mestu in si tako priboril nastop med najboljšimi štirimi mladinci v Evropi.

1William SvenssonSweden2322652452362252451448 241,3
2Tim Cerkvenik MuzafirovicSlovenia2381852292892522481441 240,2
3Maxime DuboisFrance2782142472272342371437 239,5
4Georg SkrytenNorway2262242262532352691433 238,8

V polfinalu je Timi nato premagal Francoza Maxima Duboisa, v finalu pa po ostrem boju za 7 kegljev izgubil proti Švedu Williamu Svenssonu z rezultatom 254:247. Po zlati ekipni medalji iz leta 2016 ima Tim tako iz evropskih mladinskih prvenstev še srebro v svoji vitrini. Odlična popotnica za Mediteranski pokal, ki se bo v Ankari v Turčiji začel 16.4. Tja odhajata še dva Feniksovca, Žiga in Vika ter Maja Debenec iz BK Kranj.