Feniksovke se se na pokalu dobro odrezale

V Ljubljani, kjer so tekmovala dekleta, in v Novi Gorici, kjer so se pomerili fantje, se je v soboto, 7.5.2011, z zmago Karmen Lukša iz Nove generacije in Mateja Feguša iz bowling kluba Xtreme končalo Pokalno prvenstvo Slovenije v bowlingu. Iz našega kluba se je med najboljših 12 deklet uvrstilo kar 6 tekmovalk: Vladka Kolarič (na koncu zasedla 5. mesto), Nataša Kržišnik (7.), Eva Požar (8.), Nataša Pirc Musar (9.) in Mihela Križman (10. mesto). Vanja Katona, ki se je prav tako uvrstila med najboljših 12 tekmovalk, pa se finalnih bojev zaradi poškodbe ni mogla udeležiti.

Zmaga in pot na svetovni pokal v Južnoafiško republiko je šla v roke Karmen Lukša iz Nove generacije.

Po zaključenih predtekmovanjih, 18ih odigranih igrah v dveh predtekmovanjih in finalu, so bile na prvih štirih mestih Maja Debenec (Piramida), ki je podrla 3576 kegljev (povprečje le malo pod 200 – 198,68), druga je bila Ljuba Ceglar (EPIC) s 3401 podrtimi keglji, tretja Karmen Lukša, 3229 podrtih kegljev, četrta pa je bila po povsem izenačenem rezultatu z našo Vladko Kolarič (Feniks) s 3114 podrtimi keglji Anja Musar Kalan (Nova generacija), ki si je finalne dvoboje, kot to določajo pravila, ko je rezultat izenačen, priigrala z boljšo zadnjo igro. V finalnih dvobojih je nato prvo uvrščena igrala s četrto na dve dobljeni igri. Maja je premagala Anjo z 2:1, drugo uvrščena Ljuba je morala priznati premoč izjemno zbrani in natančni tretjeuvrščeni Karmen. Karmen pa je nato povsem razorožila Majo, ki je sicer dvakrat podrla kar 214 kegljev, a ji je Karmen odgovorila z izjemnimi 226 in 236 podrtimi keglji in si tako z rezultatom 2:0 prigarala naziv pokalne zmagovalke Slovenije za leto 2011.

Od naših fantov se žal nikomur ni uspelo uvrstiti med najboljših 24.

bowling-pini