Feniks premočan na DP 2 v ženski konkurenci

Včeraj se je v bowling klubu Spider v Ljubljani končalo državno prvenstvo v dvojicah za moške in ženske. V ženski konkurenci so bile bitke napete in zelo izenačene. Po kvalifikacijah 12ih iger sta imeli najboljši rezultat Karmen Lukša in Anja Musar Kalan (BK Nova Generacija). Predvsem Anja je v obeh dnevih kvalifikacij igrala izvrstno, saj je prvi dan kvalifikacij podrla 1190 kegljev in drugi dan 1167 in je bila seveda daleč najboljša med vsemi dekleti. Za vrat pa so ekipno Anji in Karmen dihale kar 3 ekipe BK Feniks. Nataša Pirc Musar in Vanja Katona sta na koncu zasedli odlično četrto mesto in le za 3 keglje premagali petouvrščeno ekipo EPIC 1. V finalne boje pa sta se uvrstili Mojca Dolinšek in Viktorija Krivolutskaya, ki sta se za nastop v finalni igri za zmago morali pomeriti s prav tako odličnima našima tekmovalkama –  Vladko Kolarič in Mihelo Križman. Mojca in Vika sta v finalnih borbah pokazali največ zbranosti, saj sta se po izhodiščni poziciji, ko sta v kvalifikacijah zasedli 3. mesto, prebili vse do zmage. V bojih treh najboljših ekip sta za 3 . mesto namreč po izredno napeti borbi premagali Mihelo in Vladko, drugouvrščenima po kvalifikacijah. Razlika med obema ekipama je bila le bore 4 keglje in gledalci do zadnjega meta niso vedeli, kdo bo zmagovalec. Vika in Mojca sta zbranost ohranili tudi v boju za prvo mesto, ko sta Anjo in Karmen premagali za 31 kegljev. Končni vrstni red: Feniks 1, Nova Generacija, Feniks 2. Lepe rezultate Feniksa sta z 11. mestom dopolnili še naši igralki Eva Požar in Andreja Posega. Bravo dekleta.

Tudi naše fantje so dali vse od sebe in v izredno močni konkurenci, kjer se je za pokale borilo kar 50 parov, dosegli solidne uvrstitve. Janež Perčič in Igor Požar sta s 2125 podrtimi keglji zasedla 24. mesto, Herman Lever in Adnan Tufekčić pa s 1887 podrtimi keglji 40. mesto. Zmagala je ekipa Xtreme 5 z odličnima Matejem Fegušom in Mitjem Mrzlikarjem.