Eva na evropskem mladinskem prvenstvu zlata

Naša mladinka Eva Krafogel je na evropskem mladinskem prvenstvu v Tilbrugu na Nizozemskem, ki je potekalo od 9. do 18.9., odigrala turnir svojih sanj.

Skupaj z Aljo Bergauer je namreč osvojila zlato medaljo v dvojicah. Po drugem mestu v predtekmovanju sta v polfinalu premagali rusko dvojico in nato v finalu še Finki. Slovenska zdravljica pa je na tekmovanju zadonela še enkrat. Alja Bergauer je namreč osvojila zlato tudi v posamični konkurenci, naša Eva pa je bila odlična 9, z izjemno dobrim povprečjem, 200,2 keglja na igro.

Tudi v All Event razvrstitvi sta bili dekleti izvrstni, Alja je bila 5. in Eva 11. med mladinkami iz 22 evropskih držav.

Bravo Eva za zlato medaljo in seveda čestitke Alji za izjemen uspeh in kar dve zlati kolajni.

Bowling zveza Slovenije je obema dekletoma pripravila sprejem po vrnitvi v Ljubljano – na sliki nosilki medalj s predsednikom BZS Borutom Knavsom

Ekipo, v kateri je bil še Jakob Marcel Del Piero iz Postojne, je vodil trener Robi Godnič.