Državno prvenstvo četvork in petork

Danes (nedelja, 7.11.2010) se je končalo državno prvenstvo v četvorkah za ženske in v petorkah za moške. Bowling klub Feniks je v ženski konkurenci izvrstno odprl sezono državnih prvenstev, saj je ekipa Feniks 1 v sestavi Viktorija Krivolutskaya, Nataša Kržišnik, Vanja Katona in Nataša Pirc Musar zmagala. V finalni borbi je premagala ekipo bowling kluba Nova Generacija. Odlične tretje so bile igralke ekipe Feniks, 2, v sestavi Vladka Kolarič, Eva Požar, Mihela Križman in Andreja Posega. ki so v borbi za uvrstitev v finale z ekipo Nove Generacije izgubile zgolj za dva keglja. Med rezultati posamično je bila med Feniksovkami naboljša Viktorija Krivolutskaya, ki je dosegla drugi najboljši rezultat, premagala jo je le Karmen Luška iz Nove Generacije, ki je izvrstno igrala tako v kvalifikacijah kot v finalu. Podrobnešje rezultate najdete tukaj. Fantom ni šlo tako dobro od  rok, zasedli so namreč zadnje, 12. mesto. Najboljši med našimi fanti posamično je bil Janez Perčič, ki je med 70 tekmovalci zasedel 40. mesto.

Rezultati moškega državnega prvenstva v petorkah

Novica o državnem prvenstvu četvork in petork je objavljena tudi na portalu SIOL.

Prve tri ekipe deklet v bowling klubu Spider v Ljubljani