PP moški in ženske

Ta vikend je potekalo Pokalno prvenstvo v moški in ženski konkurenci. Tekmovanje je potekalo v Mariboru, moški v soboto, ženske v nedeljo. Feniksovci so bili spet uspešni.

Pri moških je nastopilo 66 igralcev iz osmih klubov, od tega se je v finale uvrstilo osem najboljših. Tokrat sta moške zastopala le Timi in Tomo. Po kvalifikacijah : 2.mesto Timi z 210 povprečjem in Tomo 4.mesto z povprečjem 197. Obema se je uspelo uvrstiti v finale – round robin, kjer se je vsak pomeril z vsakim in tako nabiral točke.

Round robin je bil naporen skoraj kot preizkušnja kdo ima največ živcev in kdo zdrži do konca. Timi je osvojil odlično 2.mesto, Tomo pa za grenkih 20 kegljev zgrešil bronasto medaljo. Pohvala gre obema, Tim bo meseca maja zastopal Slovenijo na mediteranskih igrah ki bodo potekale v San Marinu, prav tako Eva. Tomo pa se bo prvič podal na Evropsko mladinsko prvenstvo ki bo tokrat na Dunaju od 1. 4 – 10.4.

Pri ženskah je nastopilo 27 igralk, od tega se je uvrstilo 6 najboljših. Tekmovale so Nataša K., Vanja K., Maja, Vika in Eva. Po kvalifikacijah se je uspelo uvrstiti vsem 4. igralkam razen Maje. Sledil je round robin, vsaka se je pomerila z vsako. Zmagala je Vika z odlično predstavo in najboljšo igro 279, sledila ji je Eva ki se tudi ni predala do konca, bronasto je osvojila Alja Bergauer. Velika pohvala gre tudi Nataši in Vanji igrali sta več kot odlično!